Kuchnie na wymiar – kiedy warto wybrać?

Meble kuchenne na wymiar zawsze są opcja droższą, niż zakup gotowych mebli. Są oczywiście różne firmy, zatem i różne opcje cenowe, a ekskluzywne meble potrafią kosztować nawet kilka tysięcy, nie mniej jednak trzeba się nastawić na wydatki.

Kuchnie na wymiar warto wybrać

kuchnie na wymiarTrzeba zatem rozważyć, czy meble kuchenne na wymiar są nam faktycznie potrzebne i warto w nie zainwestować. Jest to opcja wybierana przede wszystkim dla osób posiadających małe kuchnie. Do takich nie mieszczą się gotowe meble, a jeśli już znajdzie się jakieś miejsce to nie ma dostatecznej ilości szafek, zdolnych pomieścić wszystkie sprzęty i naczynia. Przestrzeń pozostaje niewykorzystana, a kuchnia staje się zagracona, trudno się w niej poruszać. Mając niedaleko Kraków – niedrogie kuchnie na wymiar warto wtedy wybrać. Fachowcy zmierzą kuchnię i wykonają na przykład szafki narożne. Są idealne do przechowywania garnków, czy mniej używanych sprzętów kuchennych. Można także wykonać wyższe szafki wiszące. Ze stojącymi byłby problem, ponieważ blaty kuchenne byłyby wyżej, więc gorzej by się przygotowywało posiłki. Jednak wystarczy powiększyć trochę szafki wiszące i już zyskamy więcej przestrzeni, poza tym szafki nie stoją na ziemi, więc nie zastawiają nam drogi w kuchni. Projektanci mebli na wymiar mogą także przygotować dobre zabudowy kuchenne.

kuchnie na wymiarWtedy lodówka czy kuchenka będą ,,schowane” w zabudowie meblowej. Zabudowa daje nam także możliwość wykonania dodatkowych miejsc do przechowywania naczyń. Po kuchenką można wykonać wysuwaną szufladę na brytfanki, a nad lodówką szafkę do chłodzenia napojów na leżącym metalowym stojaku. Kuchnie na wymiar sprawdzą się także przy kuchniach w niestandardowych (innych niż kwadrat czy prostokąt) kształtach. Wtedy również meble muszą być inaczej ustawiane, tutaj sprawdzają się także szafki narożne. W przypadku gotowych mebli nie dałoby się dobrze zagospodarować przestrzeni kuchennej. Kuchnie na wymiar to także dobre rozwiązanie w przypadku osób, którym nie podobają się żadne gotowe rozwiązania. Dzięki meblom na zamówienie mogą oni uzyskać kuchnie w ciekawych kolorach, meble w nietypowych kształtach, czy w niestandardowych materiałów, takich jak poliwęglan kanalikowy (np. na skrzydła szafek zamykanych) czy lacobel. Takie kuchnie z pewnością będą się wyróżniać, są oryginalne, a do tego będą idealnie dopasowane do potrzeb domowników.

Meble kuchenne na wymiar to inwestycja, która zwróci się w codziennym użytkowaniu kuchni, bo dzięki nim będzie to łatwiejsze oraz wygodniejsze, a także bardziej estetyczne.

Co można ciąć wodą?<< >>Piły widiowe do cięcia drewna

O Autorze : Anna Jabłońska