Kreatywna metamorfoza wnętrz

Projektować nowocześnie- a więc jak? Dobra architektura stara się w prosty sposób odpowiedzieć sobie na pytania dotyczące codziennego życia oraz potrzeb przyszłych użytkowników projektowanej przestrzeni, łącząc przy tym klasykę z możliwościami, jakie stwarzają innowacje z zakresu Inteligent Smart Building.

Nowoczesne wnętrza są ciekawe

projektowanie wnętrzAdekwatny dobór materiałów oraz wybór z pozoru prostych elementów dekoracyjnych pozwoli na maksymalne wydobycie potencjału adaptowanej przestrzeni w naszym domu czy biurze. Często właścicielom małych przestrzeni może wydawać się, że ich mieszkanie nie pozwala na wykonanie ciekawej aranżacji, jednak kreatywna metamorfoza mieszkania wcale nie musi pozostawać poza naszym zasięgiem. Przy małych i średnich metrażach bardzo duże pole manewru w przygotowaniu aranżacji może zapewnić nam wdrożenie do projektu rozwiązania, jakim jest np. otwarta kuchnia, a subtelne oddzielenie przestrzeni do gotowania od części jadalnianej zagwarantuje nam np. otwarta drewniana konstrukcja oraz zróżnicowanie materiałów podłogowych, dzięki czemu łatwiej nam będzie także utrzymać czystość. Jasne kolory oraz usytuowanie ramek, np. z galerią zdjęć rodzinnych lub fotografii z podróży powoli na optyczne powiększenie pomieszczeń oraz lepsze doświetlenie wnętrz.

projektowanie wnętrzJeżeli chcielibyśmy wygospodarować w swoim mieszkaniu również miejsce na pracownię lub biuro możemy zastosować wydzielenie dodatkowej przestrzeni zabiegiem na miarę renomowanych firm, a więc wprowadzając do mieszkania przeszkloną ścianę. Przygotowując koncepcję metamorfozy w swoim domu lub mieszkaniu nie zapomnijmy także o dbałości o szczegóły, jeżeli chodzi o projektowanie wnętrz nowoczesnych dużą popularnością cieszą się ciekawe zestawienia kolorystyczne- monochromatyczne ściany ożywiamy interesującymi elementami wyposażenia w odważnych barwach, takich jak np. cytrynowe obicia krzeseł czy kultowe płytki kafelkowe w kształcie heksagonów, pozwalające na stworzenie unikatowego klimatu w kuchni. Na zastosowanie tradycyjnej ściany działowej zasługuje natomiast sypialnia, która zdecydowanie pełni rolę azylu w każdym mieszkaniu. To właśnie tam będziemy mogli odpocząć i zrelaksować się po ciężkim dniu pracy, dlatego zadbajmy o to, aby zaaranżować tam spokojny klimat, który zagwarantujemy sobie np. miłym w dotyku puchowym dywanem.

W sypialni zdecydowanie sprawdzą się stonowane barwy, jednakże decydując się na konkretny dobór koloru ścian miejmy na uwadze ruch słońca w ciągu dnia. Zwieńczeniem projektu będzie usytuowanie naprzeciw okna dużej, praktycznej szafy z garderobą.

Więcej informacji na stronie: https://www.patrykkowalski.eu/

Tokarki sterowane cyklami<< >>Ławki szkolne do wyposażenia sal

O Autorze : Anna Jabłońska