Kanapa rozkładana do pokoju dziennego

Nie każdy z nas może pozwolić sobie na duży apartament. Te mniejsze mieszkania nieco nas ograniczają z tego względu, że zazwyczaj jedno pomieszczenie musi pełnić w nim dwie funkcje. Najczęściej zatem rodzina z dzieckiem organizuje mieszkanie dwupokojowe w ten sposób, że jeden pokój jest pokojem dziecka, drugi zaś – to salon połączony z sypialnią.

Poszukiwanie kanapy do pokoju

praktyczne kanapy rozkładaneW takim salonie jednak nie możemy postawić łoża małżeńskiego. Łóżko jest czymś prywatnym i jego widok jest gościom zupełnie niepotrzebny. Zamiast łóżka lepiej jest postawić w salonie rozkładaną kanapę. Dzięki temu za dnia będzie można na niej normalnie siedzieć, na wieczór zaś przekształcić ją w łóżko poprzez wysunięcie jej części do przodu. Spokojnie na takiej rozkładanej kanapie zmieszczą się dwie osoby, które będą mogły liczyć na komfortowy sen. Praktyczne kanapy rozkładane są naprawdę popularne, dlatego w salonach meblowych natrafimy na ich naprawdę szeroki wybór. Bez problemu znajdziemy coś do pokoju w każdym stylu. Najlepiej jest zdecydować się na jasną kanapę, ponieważ będzie ona dobrze komponowała się ze ścianami w każdym kolorze. Ponadto stawiając na jasne meble wypoczynkowe oraz jasne regały, możemy za ich pomocą stworzyć ciekawy kontrast, który sprawi, że wnętrze nabierze charakteru. Ciekawą opcją jest szara kanapa z białymi zagłówkami, posiadająca dodatkowo bok, który pełni rolę schowka na pufy. Takie pufy zazwyczaj na co dzień nie są dla nas przydatne, jednak gdy tylko odwiedzają nas goście, będziemy mogli je wyciągnąć i zapewnić im miejsce do siedzenia.

praktyczne kanapy rozkładaneTaka kanapa pomieści trzy osoby, a pufy – dodatkowe dwie. Jeżeli mamy pokój dzienny utrzymany w stylu minimalistycznym, lepiej zdecydować się na mniejszą kanapę, bez boków. Dzięki temu nie będzie ona przytłaczać wnętrza, ale po rozłożeniu doskonale sprawdzi się jako miejsce do spania. Ale zamiast samej rozkładanej kanapy, możemy od razu zakupić cały zestaw wypoczynkowy. W jego skład będą wchodziły także fotele. To opcja do dużego salonu, w którym mamy odpowiednią ilość miejsca na tyle mebli. Jak widać, oferta sklepów z meblami jest naprawdę szeroka. Każdy, kto aranżuje własny salon, nie powinien mieć więc problemów z doborem odpowiednich mebli wypoczynkowych. Producenci oferują szeroki wybór kanap, o różnych wymiarach i w szerokiej gamie kolorystycznej.

Również fotele są przeróżne – mogą być pełne, na biegunach czy też przypominające królewski tron, tylko większe. Jeżeli mamy pomysł na aranżację wnętrza, z pewnością wśród propozycji producentów znajdziemy najlepszą kanapę czy fotele do naszego salonu.

Zalety markiz okiennych i tarasowych<< >>Ekonomiczne grzejniki elektryczne

O Autorze : Sandra Kaczorowska