Jaki piec gazowy wybrać?

W zależności od tego, na jaki sposób ogrzewania domu się zdecydujemy, musimy kupić odpowiedni piec. Potrzeba, aby wyróżniał się solidną jakością wykonania oraz wysokimi standardami bezpieczeństwa, bo tylko wówczas możemy mieć pewność, że będzie nam bezawaryjnie służył przez lata.

Piec francuskiej produkcji

piece de dietrichJakie parametry powinien więc posiadać dobry piec? Który z producentów zasługuje na bliższą uwagę? Wiele osób, zwłaszcza stawiających nowe domy, decyduje się na ogrzewanie ekologiczne. I choć niektórzy są zdania, że jest ono zdecydowanie droższe, praktyka pokazuje, że wiele w tym względzie zależy od zakupionego sprzętu. Jeśli na początku zainwestujemy w instalację grzewczą najlepszej jakości, z czasem powinniśmy zauważyć oszczędności. Jej sercem jest kocioł, który jest produkowany w różnych odmianach. Może być jednofunkcyjny, służy wówczas wyłącznie do zasilania instalacji centralnego ogrzewania, lub też dwufunkcyjny (pozwala na podgrzanie wody użytkowej). Przyjazne środowisku są też gazowe kotły kondensacyjne. Działają one przy wykorzystaniu ciepła zawartego w spalinach, by możliwe było jak największe odzyskanie energii. Tego rodzaju piec De Dietrich, francuskiej marki funkcjonującej od 1684 roku, w zależności od modelu gwarantuje zwiększoną sprawność użytkową (nawet do 110,6%).

piece de dietrichTo pozwala na duże oszczędności w porównaniu do kotłów starej generacji. Zapewnia mniejsze zużycie gazu oraz obniżenie emisji zanieczyszczeń nawet o połowę. Wyróżnikiem systemów grzewczych marki De Dietrich jest też estetyczny wygląd. Wszystkie modele wyglądają prosto, ale przy tym nowocześnie. Niektóre z nich wyposażone są w dodatkowe funkcje, np. sterowniczą konsolę pogodową z wyświetlaczem LCD. A dlaczego warto zwrócić się ku kotłom kondensacyjnym? Powodów jest kilka. Najważniejszy z nich to skuteczność działania, mniejsze zużycie paliwa przy jednoczesnym oddaniu większej ilości ciepła. Ekologicznym rozwiązaniem można również nazwać ogrzewanie domu pompą ciepła. I tego rodzaju produkty ma w swojej ofercie marka De Dietrich. Zakup kotła grzewczego nigdy nie jest zadaniem łatwym. Należy wybrać produkt doskonałej jakości, wyróżniający się na tle konkurencji solidnością wykonania i niezawodnością. Piece De Dietrich słyną nie tylko z efektywności. Jest to marka czynnie włączająca się działania prośrodowiskowe.

Program Czyste Powietrze to jedna z godnych uwagi inicjatyw. Realizowany jest w latach 2018-2029 i zakłada dofinansowanie do wymiany źródeł ciepła, instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej.

Zlewozmywak do Twojej kuchni<< >>Co trzeba wiedzieć o halach namiotowych?

O Autorze : Anna Jabłońska