Jak zaoszczędzić czas i schudnąć

Otyłość to prawdziwa plaga współczesnego świata. Wydawać by się mogło, że problem ten nie dotyczy naszego kraju. Nic bardziej mylnego. Jak alarmuje Światowa Organizacja Zdrowia Polskie jedenastolatki są grubsze od tych z reszty Europy czy nawet z USA.

Wszechobecne windy bardzo nas rozleniwiły, przez co tyjemy w oczach

windy osoboweSytuacja jest bardzo niepokojąca, nie lepsi są dorośli w tej w kwestii. Jak wykazują badania co drugi Polak boryka się z nadmiarem kilogramów. Problem jest na tyle alarmujący, że w przyszłości windy osobowe mogą zastąpić windy towarowe. Mimo, że jest to odległa i dość pesymistyczna wizja przyszłości, jest ona realna. Co należy zrobić, aby uniknąć takiej sytuacji? Przede wszystkim powinniśmy zmienić swoje nawyki. Gdy nie jest to potrzebne nie korzystajmy z windy dla niepełnosprawnych i wybierzmy zamiast tego schody. Rozwiązanie to pozwoli nam zaoszczędzić nawet piętnaście minut dziennie. Dodatkowo wchodząc po schodach spalimy nagromadzone, zbędne kalorie oraz wyrobimy normę potrzebnego ruchu fizycznego człowieka. Badania wykazały, że minimalny dystans który człowiek powinien przebywać w ciągu dnia to trzy kilometry. Większość z nas nawet tej niewielkiej odległości nie pokonuje siłą własnych mięśni. Najchętniej większość z nas zamontowałaby windy kuchenne w swoich domach i nie ruszała się z kanapy. Fakt ten wcale nie jest żartem, coraz więc ludzi montuje windy gastronomiczne w swoich domach. Statystyki są niepokojące i wskazują na to, że w przyszłości sytuacja będzie się pogarszać. Coraz mniej chodzimy, nasz tryb życia jest siedzący i nic raczej w najbliższym czasie się nie wskazuje aby nasz styl się zmienił. Siedzimy w domu przed telewizorem, siedzimy w pracy przed komputerem, siedzimy w aucie w drodze do pracy i szkoły. Dlatego należy jak najszybciej zmienić swoje przyzwyczajenia. Zamiana windy na schody może być doskonałym początkiem zmian. Starajmy się chodzić jak najwięcej skorzysta na tym nasz umysł oraz ciało.

Dotleniony mózg lepiej funkcjonuje jest w stanie więcej przyswoić wiedzy i szybciej kojarzyć fakty. Aby w przyszłości nie być krajem otyłych ludzi musimy zacząć zmieniać swoje przyzwyczajenia i edukować młode pokolenia. Tylko tak w przyszłości będziemy zdrowi i szczupli.

Korzystaj z prądu bezpiecznie przy pomocy rozdzielnicy budowlanej<< >>Pomyliły mi się zbiorniki na wodę i olej

O Autorze : Joanna Krupa