Jak wybrać zlew metalowy?

Coraz więcej osób zaczyna przywiązywać dużą uwagę do wystroju kuchni. Ważne jest nie tylko to, by zmieścić się w budżecie i by całość jako tako wyglądała. Teraz pomieszczenie kuchenne musi być nowoczesne i dobrze urządzone. Ważna jest jednak także jakość użytych produktów. Większość osób woli kupić coś raz a dobrze, tak by potem zaoszczędzić na remontach.

Nierdzewny zlew metalowy

zlew metalowyJednym z ważniejszych sprzętów w kuchni jest niewątpliwie zlew. Dawniej wiele osób kupowało zlew z tworzywa sztucznego, który szybko się niszczył. Miejsce przy odpływie zaczynało się odbarwiać, całość się szybko rysowała, a jego czyszczenie wcale nie było łatwe. Zlewy granitowe, szklane, czy drewniane są cenowo poza zasięgiem wielu osób. W związku z tym prym zaczęły wieść zlewy metalowe wykonane ze stali nierdzewnej. Takie zlewy nie są drogie, nie są ciężkie jak te kamienne, a bardzo ładnie komponują się z nowoczesnymi wnętrzami. Jakie jeszcze zalety ma zlew metalowy? Na pewno jest łatwy w czyszczeniu, odporny na odbarwienia i odkształcenia. Również różnorodność zlewów stalowych działa na ich korzyść.

zlew metalowyZlewy okrągłe sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach. Mają nietypowy kształt, który od razu przyciąga uwagę. Również zlewy kwadratowe będą dobrym rozwiązaniem. Klasyczne są oczywiście zlewy prostokątne, najczęściej wybierane przez konsumentów. Kolejna kwestia to kolor zlewy. Stal ma naturalny, szaro-srebrzysty odcień, jednak w sprzedaży dostępne są też zlewy w odcieniu złotym, czy miedzianym. Dzięki temu kolor zlewu można dopasować do wnętrza. Szarość jest uniwersalna, jednak do pomieszczeń w stylu glamour lepszy będzie zlew złoty, a do tych w stylu retro – miedziany. Kolejna kwestia to wielkość zlewu. Te jednokomorowe pasują do małych kuchni, sprawdzą się u osób, które rzadko gotują, a także dla tych, którzy maja zmywarkę, a zlew jest im potrzebny tylko do opłukania warzyw i owoców przed zjedzeniem. Zlewy dwukomorowe i półtorakomorowe są nieco większe, więc mogą być montowane w dużych kuchniach. Dobrym rozwiązaniem są też zlewy z ociekaczem. Metalowa ,,podkładka” to miejsce na którym można odstawić naczynia po umyciu, położyć gąbkę i płyn do mycia naczyń. Dzięki temu blaty się nie brudzą i nie namakają.

Zlewy metalowe można dostać także w wersjach narożnych, co sprawdzi się przy małych kuchniach. Warto celować też w zlewy w zestawach z bateriami i rurami. Wtedy mamy pewność, że wszystko będzie do siebie pasowało. Wybierając zlew ze stali warto też sięgnąć po opinie klientów i rekomendacje sklepów internetowych.

Tu link do strony głównej: https://www.lazur24.pl/

Zastosowanie zbiornika gazowego<< >>Jak wybrać dobrą farbę do wnętrza?

O Autorze : Anna Jabłońska