Jak wybrać najlepszą nitownicę elektryczną?

W zależności od rodzaju wykonywanej pracy wielu majsterkowiczów miało styczność z nitownicami. Służą one do łączenia konstrukcji wykonanych z blach, które potrzebują trwałego połączenia. Wykorzystywane są w wielu branżach, między innymi przemysłowej, gdzie tworzy się łączenia ukryte wymagające wielkiej precyzji.

Nitownice w niskiej cenie

nitownica elektrycznaW takiej sytuacji nie wykonuje się pracy ręcznie, tylko z wykorzystaniem elektrycznych urządzeń o dużej mocy, które nie wymagają dużego wkładu siły osoby operującej. Poza tym zapewniają bezpieczeństwo chroniąc przed odpryskami metali. Wśród nitownic występują te przeznaczone do pracy z nitami zrywalnymi oraz nitonakrętkami. W zależności od wykonywanej pracy i stosowanych nitów wybiera się właściwe urządzenie o wystarczającej mocy. Właśnie dlatego najlepiej postawić na nitownice elektryczne, które są pośrednim rozwiązaniem między nitownicami ręcznymi, a pneumatycznymi. Do ich kupna przekonuje także niska cena, adekwatna do możliwości i specyfikacji urządzenia. Warto wspomnieć, że te elektryczne również się dzielą na nitownice akumulatorowe i sieciowe. Te pierwsze wybierane są przez fachowców, którzy potrzebują dużej mobilności i często pracują w trudnych warunkach. Kabel jest dużym ograniczeniem zwłaszcza dla ekip remontowych, które często zmieniają miejsce wykonywania zadań. Jednak w tym przypadku jedynym minusem jest fakt, że moc akumulatora nie pozwala na zbyt intensywną pracę bez ładowania.

nitownica elektrycznaZ kolei jeśli chodzi o nitownice sieciowe są dedykowane do fachowców wykonujących łączenia w swoim warsztacie i nie potrzebują przemieszczać urządzenia. Nie muszą się oni martwić o kończące się źródło energii, które blokuje dalszą pracę. Dopiero po określeniu jaki typ nitownicy będzie najlepszym wyborem zwraca się uwagę na jej specyfikację. Najważniejsza jest moc, ponieważ to ona wpływa na precyzję wykonania oraz ścisłość połączenia, im jest ona większa, tym trwalsze jest całe łączenie. Istotny jest także zakres, który określa jakie rodzaje nitów o jakich zakończeniach i grubości mogą być stosowane podczas pracy z takim urządzeniem. Jest to tylko część rzeczy, które należy wziąć pod uwagę, jednak one są najważniejsze, by dopasować nitownicę elektryczną do rodzaju wykonywanych łączeń. Jedni będą woleli urządzenia bardziej mobilne, osoby pracujące w zakładach przemysłowych zdecydują się na te z bezpośrednim połączeniem do gniazdka.

Nie można jednak zapominać o bezpieczeństwie, które ma duże znaczenie przy pracy z takimi narzędziami. Wybierając nitownicę warto pamiętać by posiadała ona specjalny zbiorniczek na końcówki pozostałe po nitowaniu.

Ozdobny mikrocement na posadzkę<< >>Wymiana zaworów do grzejnika

O Autorze : Anna Jabłońska