Jak wybrać dobre buty robocze?

Buty robocze to podstawa w wielu zawodach. Chronią stopy przed zranieniem, złamaniem, czy zwichnięciem. Żeby jednak buty spełniały swoją rolę to trzeba je dobrać do konkretnej osoby. Trzeba wiedzieć gdzie pracuje, w jakich warunkach, co jest najważniejsze dla niej, a nawet na jaką porę roku kupowane jest obuwie.

Buty dobrej jakości

buty roboczeGdzie kupić dobre obuwie? Jaką podjąć decyzję by potem nie żałować? Na pewno pierwsza kwestia to dobór butów do warunków atmosferycznych. Jeśli interesują nas letnie buty robocze – sandały męskie będą idealnym rozwiązaniem. Są lekkie, przewiewne, wygodne. Zwykle są wykonywane ze skóry naturalnej, dzięki czemu buty są solidne i odporne na uszkodzenia. W miesiącach chłodniejszych wybierane są za to ocieplane botki lub kozaki. Z zewnątrz są wykonane ze skóry, w środku zaś mają warstwę ocieplającą. Zwykle nie są dłuższe niż do kolan, choć wiele modeli sięga tylko za kostkę. Z kolei wiosną i jesienią wybór obuwia jest największy. Wybór pólbutów jest szeroki – są modele bardziej i mniej zabudowane

buy kamagra 100mg

, z różnymi podeszwami. Ważne przy wyborze butów są także rodzaje zapięcia. Buty nie mogą się rozpinać i zlatywać ze stopy – wszystko musi być solidne. Dlatego też buty robocze na lato mają metalowe sprzączki, półbuty są wiązane na grube sznurówki, a zimą botki i kozaki mają zapięcie na zamek błyskawiczny. Kolejna kwestia to podeszwa.

buty roboczeNie może pękać ani się odkształcać. Musi być na tyle solidna, że nawet w przypadku nadepnięcia na gwóźdź nic nie poczujemy. Zwykle podeszwa wykonywana jest z tworzywa sztucznego np. z gumy. Dzięki temu nie przewodzi ona prądu elektrycznego

, co jest niezmiernie ważne np. w pracy elektryka. Dodatkowo guma jest elastyczna i lekka, buty są przez to wygodniejsze. Kolejna kwestia to materiał z którego wykonane są buty. Zdecydowanie dominuje tu skóra naturalna, zarówno jeśli chodzi o obuwie letnie, jak i zimowe. Mogą być one wzmocnione np. metalowym noskiem. Skóra jest łatwa do wyczyszczenia i nie nasiąka wodą. Jednak do prac przy terenach wodnych polecane są gumowe kalosze. Mają szeroką cholewkę, dzięki czemu można w nią ,,schować” spodnie, by się nie pomoczyły. Są wersje do kolan, jak klasyczne kalosze, a także specjalne wersje sięgające nawet do połowy uda.

Kończąc rozważania, wybierając buty robocze trzeba mieć na względzie wygląd podeszwy, sposób zapinania butów, materiał ich wykonania, jak i temperaturę w jakiej przyjdzie nam pracować. Z pewnością w razie wątpliwości sprzedawcy pomogą nam w wyborze odpowiedniego modelu butów roboczych.

Garnki z różnych materiałów<< >>Projektowanie schodów - podstawowe informacje

O Autorze : Anna Jabłońska