Jak działa szambo dwukomorowe?

Decydując się na budowę wymarzonego na terenach pozbawionych bezpośredniego podłączenia do systemu kanalizacyjnego musimy wyposażyć naszą działkę w szambo. Wraz z rozwojem technologicznym w wielu branżach taki i w tym przypadku mamy bardzo duży wybór zbiorników spełniających wszelkie wymagania wszystkich potencjalnych klientów.

Szambo  z dwiema komorami

szamba betonowe dwukomorowe	Obecnie jednym z najczęściej wybieranych rodzai zbiorników jest szambo dwukomorowe. Bardzo innowacyjne rozwiązanie pozwalające na generowanie oszczędności. Szambo dwukomorowe posiada dodatkową przegrodę przelewową. Jej głównym zadaniem jest powstrzymywanie w głównej komorze tak zwanych ścieków twardych. Przegroda działa w bardzo prosty sposób nadmiarowe płynne ścieki zgromadzone w pierwszym zbiorniku przelewają się do drugiej przeznaczonej do tego komory. Taka przegroda najczęściej instalowana jest w 2/3 objętości całego zbiornika. Taki rodzaj szamba wyposażony jest również w dwa kominy rewizyjne. Rozwiązanie to zostało zainstalowane w celu niezależnego dostępu do obydwóch komór. Zatem jak działa szambo betonowe dwukomorowe? Nadwyżkowe ścieki znajdujące się w pierwszej komorze przelewają się do drugiej komory. Następnie przy wykorzystaniu specjalnych procesów oraz bakterii ścieki zostają przetworzone w wodę. Dzięki temu rozwiązaniu tak otrzymana woda bez większych problemów technicznie może zostać odprowadzona do gruntu lub rowu melioracyjnego.Proces ten przebiega przy wykorzystaniu specjalnego drenażu.

szamba betonowe dwukomorowe	Jeśli zdecydujemy się na wybudowanie takiego zbiornika należy się upewnić że posiadamy wszystkie niezbędne pozwolenia z gminy. Tylko w takim wypadku całe postępowanie będzie przebiegało legalnie. Przed rozpoczęciem budowy bardzo ważne jest również sprawdzenie rodzaju gruntu. Budowa szamba na zbyt podmokłym terenie może spowodować zasysanie wody po przez zainstalowany system drenażu. Należy również pamiętać, że taki rodzaj szamba nie jest oczyszczalnią ścieków i otrzymana w ten sposób woda nie jest przygotowana do wykorzystywania jej w gospodarstwie domowym. Instalacja szamba betonowego dwukomorowego zalecana jest na dużych działkach posiadających suchy grunt. Dzięki temu rozwiązaniu możemy w zauważalny sposób zmniejszyć częstotliwość zamawiania wozu asenizacyjnego. Pozwoli nam to na generowanie oszczędności. Taki rodzaj szamb jest oferowany przez większość firm specjalizujących się w tego typu usługach.

W bardzo wielu przypadkach nie musimy czekać na zamówienie, przedsiębiorcy posiadają już gotowe do zmontowania elementy. Cały proces trwa bardzo krótko i nie jest są do niego potrzebne żadne specjalistyczne narzędzia.

Wymiana zaworów do grzejnika<< >>Gdzie kupić kostkę brukową?

O Autorze : Anna Jabłońska