Innowacje stosowane w oknach drewnianych

Podczas budowy domu, czy mieszkania ważny jest wybór odpowiedniego rodzaju okna. Na rynku dostępne są trzy podstawowe. Okna PCV, drewniane i aluminiowe. Jeśli stawiamy na jak najniższą cenę powinniśmy zdecydować się na okna PCV.

Właściwości okien z drewna

okna drewniane producentNatomiast jeśli cena nie gra dla nas roli, zależy nam na dobrej jakości i wytrzymałości, a zarazem ogromnym designie to powinniśmy zainwestować w okna drewniane. Posiadają nowoczesne rozwiązania techniczne, zapewniają wygodę i znakomite parametry użytkowe. Obecnie dostępne są na rynku okna z innowacyjnymi rozwiązaniami jak energooszczędność. To, co określa poziom oszczędności okna to współczynnik przenikania ciepła dla całego okna. Im wartość współczynnika niższa, tym mniej ciepła ucieka z naszego domu. Energooszczędność okna możliwa jest także dzięki zastosowaniu dwóch uszczelek wrębowych. Drugim nowoczesnym rozwiązaniem jest izolacja akustyczna. Oznacza, że w porównaniu z zewnątrz o tyle dB mniej hałasu słyszymy wewnątrz naszego mieszkania. Kolejnym nowym rozwiązaniem wprowadzanym w systemy okienne jest mikrowentylacja. Ten system pozwala na wymianę powietrza w pomieszczeniu. Zmniejsza docisk skrzydła do ramy. Mówimy wówczas o rozszczelnieniu okna, które możemy osiągnąć poprzez odpowiednie ustawienie klamki.

okna drewniane producentDrewno z którego produkowane są okna poddawane jest dokładnej selekcji. Zostają usunięte wady autonomiczne. Okna wykonywane są z materiałów o najwyższej jakości. Wykorzystywane drewno jest pierwszej klasy, trójwarstwowo łączone, do którego wykorzystywane są kleje wodoodporne. Podczas produkcji stolarki okiennej wykorzystywane są różnorodne gatunki drewna takie jak: dąb, sosna czy modrzew. Okna drewniane producent opatruje pięcioletnia gwarancją przez autoryzowane serwisy montażowe. Podczas wybory stolarki okiennej ważne jest także dobranie odpowiedniej szyby. Producenci w swoich ofertach posiadają szeroką możliwość wyboru różnego rodzaju szyb. Pierwszym rodzajem są szyby absorpcyjne zmniejszające działanie promieniowania słonecznego. Kolejnym, gdy wymagana jest ochrona życia, mienia lub zdrowia, czyli okna antywłamaniowe. W ofercie znajdują się także takie, które zapewniają ochronę przed zranieniem przy rozbiciu szyby. A także mają zwiększoną odporność na uderzenia, są to tak zwane okna bezpieczne. Wybór okna idealnego pod każdym względem jest trudnym zadaniem ze względu na bardzo duży rynek.

Szeroka gama dostępnych okien z podobnymi, lub zupełnie od siebie różnymi wprowadzonymi innowacjami stawia przed nami trudny wybór. W wyborze okna powinniśmy się kierować ceną, a także specyfikacją techniczną.

Drewniane drzwi wewnętrzne do mieszkania<< >>Zalety markiz okiennych i tarasowych

O Autorze : Sandra Kaczorowska