Gdzie stosuje się bramy rolowane?

Szeroki wybór bram sprawia, że nie zawsze możemy wiedzieć, co sprawdzi się najlepiej w naszym przypadku. Przyjrzyjmy się na przykład bramom rolowanym – gdzie warto je stosować? W jakich miejscach sprawdzą się najlepiej? Zobaczmy, co proponują nam producenci.

Bramy rolowane – zastosowanie

nowoczesne bramy rolowanePo pierwsze – kompaktowe bramy rolowane do zamykania sklepów. Są one o wiele mniejsze niż zwykłe bramy do budynków. Pozwalają jednak na szybkie otwieranie i zamykanie kraty, dzięki czemu można naprawdę błyskawicznie zamknąć sklep. Równocześnie takie bramy posiadają zabezpieczenie antywłamaniowe, dlatego możliwość, że ktoś przekroczy bramę po zamknięciu, jest minimalna. W centrach handlowych to właśnie kompaktowe bramy rolowane są stosowane najczęściej. Dalej, nowoczesne bramy rolowane sprawdzają się także w zakładach logistycznych, a więc we wszelkich firmach, do których często przyjeżdżają ciężarówki z towarem lub wyjeżdżają z nim. Tutaj bramy są naprawdę często otwierane i zamykane, dlatego powinny charakteryzować się najwyższą jakością. Ważne jest, by były ciche w eksploatacji – hałas otwierania czy zamykania mógłby denerwować pracowników, dlatego należy wybrać takie bramy, które wyposażone zostały w naprawdę dobry system jezdny.

nowoczesne bramy rolowaneTrzecim miejscem, w którym często stosuje się bramy rolowane, są hale przemysłowe – oraz magazyny i gospodarstwa rolne. Tutaj ważne jest wszystko to, co w przypadku zakładów logistycznych. Dalej, nowoczesne bramy rolowane sprawdzają się także jako zamknięcia garaży podziemnych oraz parkingów wielopoziomowych. To tylko kilka z możliwości zastosowania bramy rolowanej, ponieważ może być ona też stosowana w miejscach specjalnych. W dodatku producenci oferują nie tylko standardowe bramy, ale wykonują je także na indywidualne zamówienie – taka brama może wówczas spełniać nasze wymagania pod każdym względem. Może być uruchamiana ręcznie lub automatycznie, może mieć różne wymiary skrzydła, może być wykonana z przeróżnych materiałów. Na przykład ze stali, pcv czy aluminium. Słowem podsumowania, nowoczesne bramy rolowane cieszą się dużą popularnością, ponieważ są naprawdę uniwersalne w zastosowaniu i sprawdzają się w wielu różnych miejscach. Bez problemu dobierzemy zatem bramę odpowiednią do naszych indywidualnych oczekiwań.

Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się prostym i bezpiecznym użytkowaniem, a także trwałością bramy oraz wytrzymałością, co także jest równie ważne. Raz zakupiona brama rolowana nie popsuje się prędko i będzie nam służyć długie lata. Warto mieć to na uwadze przy zakupach.

Akustyczne płyty poliwęglanowe<< >>Domy wykonane z prefabrykatów

O Autorze : Sandra Kaczorowska