Folia do biura na okna i przeszklenia – po co się ją stosuje?

Choć przyciemniane szyby kojarzą się głównie z ozdobną funkcją, to warto mieć świadomość, że ich założenie niesie za sobą mnóstwo funkcjonalnych korzyści. Najczęściej folię zakłada się w samochodach, samolotach, aby oślepiające słońce nie męczyło tak kierowców, czy pasażerów. Ostatnio również popularne jest zakładanie folii na szybę w dużych firmach i mieszkaniach prywatnych. Dlaczego? 

Możliwości zastosowań folii okiennych

okna biurowcówOsłony okienne stosowane w biurze powinny być praktyczne i funkcjonalne. Warto pomyśleć również o designie, który w myśl współczesnych trendów, powinien charakteryzować się minimalizmem i prostotą. Pracownicy biurowi większość swojego dnia spędzają w pracy. Narażeni są na promienie słoneczne, które wpadają przez okno i utrudniają w wielu przypadkach pracę. Inteligentna folia na szybę do biura pozwoli przyciemnić pomieszczenie oraz zapewni prywatność podczas wielu ważnych spotkań. Folie LCD w łatwy sposób zastąpią rolety tudzież żaluzje, pozwalając tym samym stworzyć niezwykle wysoki poziom elegancji, współgrający z otoczeniem. Warto pamiętać, że przeszklenia, to nie tylko paski folii, ale także ciekawe wzory, które mogą znacząco „ocieplić” wnętrze biura, dodać dodatkowy detal, który będzie subtelnie zwracał na siebie uwagę, zapadając w pamięć nowo przybyłym osobom.

okna w budynkuDobrze jest też umieścić co jakiś czas subtelnie wpasowane w całość logo naszej firmy. Dzięki zastosowaniu się do powyższych wskazówek, folie na przeszklenia zyskują funkcję nie tylko czysto praktyczną, ale również dekoracyjną, a nawet reklamową. Natomiast folia elektryczna na okno pochłania ponad 80% promieniowania UV, przepuszczając jednocześnie oświetlenie słoneczne do wnętrz, co jest nie tylko zdrowe dla naszej skóry i oczu

buykamagrausa.com

, ale także niezwykle praktyczne. Jest to również folia statyczna co oznacza, że do jej montażu niepotrzebny jest klej, a jedynie odrobina wody. Nadaje się na wszelkiego rodzaju okna i duże powierzchnie szklane, w tym również na okna dachowe, co jest jej dodatkowym atutem. Istnieją różne rodzaje folii na okna i przeszklenia w pomieszczeniach biurowych, by wybrać najlepsze, warto zdecydować się na profesjonalną firmę.

Szklane ściany sal konferencyjnych lub poszczególnych stanowisk pracy i gabinetów z pewnością uatrakcyjniają wnętrza biurowe i wizualnie je powiększają. Inteligentne folie natomiast w odpowiednim momencie przyciemnią dane biuro i sprawią, że spotkanie biznesowe będzie w pełni prywatne. To jakie folie będą najlepsze w biurze, zależy od paru czynników — decydując się na takie posunięcie, warto zatrudnić profesjonalną firmę, która doradzi w wyborze najkorzystniejszego rozwiązania.

Jakie funkcje posiadają nowoczesne klimatyzatory?<< >>Dlaczego plisy są tak popularne?

O Autorze : Filip Wieczorek