Elewacyjne rusztowania w dobrej cenie

Wiele przedsiębiorstw budowlanych zajmuje się realizacją prac na wysokości. W związku z tym muszą one zadbać o bezpieczeństwo pracowników, decydując się na zastosowanie środków ochrony indywidualnej i zbiorowej. W drugiej grupie, z pewnością najczęściej stosowanym rozwiązaniem, są różnego typu rusztowania.

Rusztowanie z hurtowni

rusztowanie To nic innego jak specjalne, tymczasowe, lekkie konstrukcje, na których znajdują się pracownicy podczas wykonywania swoich obowiązków. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów platform roboczych, przez co nie zawsze łatwo jest wybrać takie, które będzie optymalnie spełniać swoje zadanie. Chyba największymi tymczasowymi konstrukcjami umożliwiającymi prowadzenie prac na wysokości są rusztowania elewacyjne. Ich rozmiar wynika z tego, że stawiane są one przy ścianach bardzo dużych obiektów budowlanych. Nawet tego typu rozwiązania różnią się od siebie niektórymi parametrami oraz rozwiązaniami konstrukcyjnymi. Oczywiście sama ich budowa wymuszona jest przez odpowiednie akty prawne. Balustrady, deski cokołowe, ciągi komunikacyjne czy systemy kotwiące — wszystkie muszą stanowić część konstrukcji, aby była ona dopuszczona do użytkowania.

rusztowanie Producenci mogą jednak wykorzystywać do produkcji inne materiały czy projektować odmienne połączenia poszczególnych elementów. Na co w takim razie zwrócić uwagę, wybierając konstrukcję do swojej firmy? Istotna będzie przede wszystkim nośność podestów roboczych. Określana jest ona w jednostce kN/m2 (kiloniuton na metr kwadratowy) i może wahać się pomiędzy 2,0 a 6,0. Decydując się na zakup nowego sprzętu, konieczne jest, aby dopasować ten parametr do swoich potrzeb. Jeśli konstrukcja będzie wykorzystywana do ociepleń nie potrzeba bowiem większej nośności niż 2,5, jednak w przypadku budowy ścian z bloczków betonowych sprawdzą się solidniejsze modele. Rusztowanie w dobrej cenie najlepiej kupować w hurtowni lub bezpośrednio od producenta. W ten sposób uzyskamy najbardziej konkurencyjną ofertę, dzięki czemu nie przepłacimy, a oszczędzone środki będziemy mogli przeznaczyć na inne rzeczy. Decydując się na zakup w dobrej firmie, możemy także liczyć na fachową poradę. Może to w znaczny sposób ułatwić podjęcie decyzji o zakupie wysokiej jakości sprzętu.

Ma to ogromne znaczenie szczególnie wtedy, kiedy firma zajmuje się realizacją niestandardowych konstrukcji. Rusztowania elewacyjne o wysokości przekraczającej 30 metrów powinny mieć odpowiednio solidną konstrukcję, aby nie tylko zapewnić bezpieczeństwo pracownikom, ale również umożliwić im wygodną pracę.

Jakie są rodzaje altan?<< >>Dobre farby do malowania mebli

O Autorze : Anna Jabłońska