Ekonomiczny agregat prądotwórczy zasilany gazem

Zastosowanie agregatów prądotwórczych staje się coraz bardziej popularne, dlatego na rynku można znaleźć urządzenia nie tylko o różnej mocy, ale również innym sposobie zasilania. Bez względu na fakt, czy pragniemy zaopatrzyć się w generator mobilny, czy stacjonarny zawsze należy brać pod uwagę nie tylko hałas w trakcie pracy, ale również paliwo jakim jest napędzane urządzenie.

Agregaty cisze i ekonomiczne

agregaty gazowe LPGW ten sposób możemy określić jakie koszta będziemy ponosić w związku z uzupełnianiem paliwa podczas pracy agregatu, ale również jak to się przekłada na jego wydajność. Każde z dostępnych paliw ma swoje wady i zalety oraz wpływ na wydajność podczas produkcji prądu. Dlatego to właśnie sposób zasilania powinien stanowić najważniejsze kryterium podczas zakupu agregatu. Aktualnie przenośne agregaty mogą być zasilane za pomocą benzyny, oleju napędowego oraz LPG. Wszystkie te silniki dedykowane są do zupełnie innego zastosowania. O ile benzynowe są dość tanie i cechują się niską pracą, o tyle już zużycie paliwa zdecydowanie niepokoi użytkowników, bo wiąże się to z dużymi kosztami. Jednostki wyposażone w silnik diesla są już bardziej ekonomiczne, często wykorzystywane na budowach, natomiast ze względu na duży hałas nie znalazłyby zastosowania w przemyśle.

agregaty gazowe LPGTam wybiera się za to przenośne agregaty gazowe LPG, które łączą w sobie cechy obu wcześniejszych silników – są zarówno ciche jak i bardzo ekonomiczne. Jedynym minusem jest fakt, że ich cena jest bardzo wysoka. Duże zakłady produkcyjne mimo to zaopatrują się w tak profesjonalny sprzęt, ponieważ przez dłuższy czas użytkowania takiego urządzenia koszt zakupu zwróci się w postaci mniejszego zużycia paliwa i kosztów z tym związanych. Wpływa to również pozytywnie na środowisko, ponieważ gaz nie emituje spalin do powietrza, ale także na mniejsze zużycie wszystkich komponentów agregatu, które nie niszczą się tak pod wpływem lotnej substancji. Połączenie nowoczesnych technologii sprawia, że agregaty gazowe stosowane w przemyśle są najbardziej niezawodne spośród wszystkich urządzeń dostępnych na rynku. Przenośne agregaty dają dużo komfortu, są wykorzystywane między innymi podczas prac budowlanych, czy organizacji eventów w miejscach bez zasilania. Warto więc inwestując w taki sprzęt mieć pewność, że wybiera się najbardziej ekologiczny, ale zarazem równie wydajny.

Jego rozmiary nie powinny znacząco wpływać na ilość generowanego prądu, a wybór agregatu zasilanego gazem przyniesie wiele korzyści w postaci niskich kosztów eksploatacji. Jest to najlepsze rozwiązanie zwłaszcza dla fabryk przemysłowych, gdzie agregaty są bardzo często wykorzystywane.

Rębaki przeznaczone do współpracy z ciągnikiem<< >>Przemysłowe mielenie ziaren kakaowca

O Autorze : Anna Jabłońska