Ekonomiczne grzejniki elektryczne

Oszczędzanie na ogrzewaniu jest tematem często poruszanym w dzisiejszym świecie. W wielu domach dalej korzysta się z systemów mało wydajnych i charakteryzujących się dużą utrata ciepła w czasie jego transportowania. Niska wydajność najczęściej charakteryzuje stare systemy ogrzewania takie jak tradycyjne piece spalinowe, czy też mało wydajne piece gazowe.

Jak działają grzejniki akumulacyjne?

ekonomiczny grzejnik akumulacyjnyDlatego też coraz częściej szuka się alternatywnych systemów grzewczych generujących mniejsze wydatki, a więcej ciepła. Ekonomiczne grzejniki elektryczne są tematem gwałtownie powracającym w ostatnich latach. Jeszcze parę dekad temu były one uważane za bardzo drogie i nieopłacalne w eksploatacji, jednak sytuacja znacznie się zmieniła przez te lata. Aktualne grzejniki elektryczne są bardzo wydajnym źródłem ciepła i przede wszystkim są w zupełności ekologiczne. Wytwarzanie ciepła w takich obiektach nie wytwarza żadnych odpadków, dlatego też działa to sprzyjająco dla środowiska naturalnego w okolicy naszego domu. Jedną z ciekawszych form grzejników elektrycznych są te akumulacyjne. Wykonywane są one z metali bardzo wysokiej jakości, dlatego też znacznie różnią się ceną od standardowych grzejników elektrycznych. Najczęściej wykorzystuje się metale skutecznie absorbujące ciepło i trudno je oddające na których przeprowadza się zabiegi dodatkowo usprawniające te właściwości.

ekonomiczny grzejnik akumulacyjnyEkonomiczny grzejnik akumulacyjny działa na zasadzie gromadzenia ciepła, które następnie okresowo oddawane jest do otoczenia aby ogrzać je jak najskuteczniej przy jak najmniejszym zużyciu środków. Wysokiej jakości grzejnik jest w stanie magazynować ciepło nawet przez cały dzień, dlatego też konieczność jego dogrzania występuje dopiero po wielu godzinach. Najpopularniejszą zasadą działania takiego obiektu jest korzystanie z dwutaryfowego systemu dostarczania prądu. Jest on obecny praktycznie u każdego dostawcy i polega na tym, że w określonych godzinach energia elektryczna jest znacznie tańsza. Najczęściej jest to późno w nocy. Dlatego też takie takie grzejniki posiadają odpowiednie systemy regulacyjne dzięki którym mogą się nagrzewać w trakcie obowiązywania tańszej oferty, a ciepło oddają przez całą resztę dnia. Jest to system niesamowicie wydajny, gdyż w dużej mierze minimalizuje koszta i dostarcza dużą ilość ciepła.

W czasie nagrzewania się takie grzejniki są w stanie bez problemu nagrzać całe domostwo, przez resztę dnia nie mają one problemu z utrzymaniem uzyskanego ciepła aż do następnego nagrzania się. Jest to więc rozwiązanie niebywale oszczędne.

Kanapa rozkładana do pokoju dziennego<< >>Opłacalny wynajem podnośnika koszowego

O Autorze : Sandra Kaczorowska