Drewno w nowoczesnej kuchni

Dzisiaj pojęcie kuchni nowoczesnej jest bardzo szerokie. Niektórzy mogą to rozpatrywać jako wprowadzenie nowatorskich, nieznanych dotąd rozwiązań, niektórzy zaś rozumieją pod tym pojęciem określoną estetykę, bazującą głównie na minimalizmie. Wielu osobom prawdziwie nowoczesna kuchnia kojarzy się raczej z laboratorium niż miejscem spotkań i rodzinnych obiadów. Oczywiście takie kuchnie się zdarzają, należą jednak do wyjątków.

Kuchnie nowoczesne i ich aranżacja

Kuchnia nowoczesnaNajczęściej nowoczesne kuchnie są nie mniej przytulne niż te tradycyjne. Różnica polega tu przede wszystkim na ograniczeniu dekoracji i dodatków. Główną rolę odgrywa tu przede wszystkim prostota i ciekawy materiał z którego są wykonane. Nierzadko można spotkać się ze stwierdzeniem, że nowoczesna kuchnia wyklucza użycie drewna. Nic bardziej mylnego. Bardzo wielu uznanych producentów mebli bardzo często stosuje w swoich projektach ten materiał. Rzecz jasna jest on inaczej opracowany, często też są to gatunki inne, dotąd sporadycznie wykorzystywane. Nowoczesne meble kuchenne drewniane w bardzo wielu przypadkach są połączeniem dobrego smaku oraz rozwagi. Żaden element nie jest tu zbędny, wszystko jest dokładnie przemyślane. Aby stworzyć ciepłą i rodziną atmosferę wystarczy połączyć dwa elementy: drewno i światło. Dlatego dobrze jeśli w pobliży mebli jest duże, nasłonecznione okno. Wprowadzi to świeżość, tak że przebywanie w pomieszczeniu będzie dla nas czystą przyjemnością. To również doskonała opcja jeżeli cenimy naturalny wygląd.

KuchniaCiekawym rozwiązaniem, często stosowanym w nowoczesnych domach poza miastem jest użycie drewna nie tylko w meblach, ale również w dodatkach oraz na podłodze. Dzięki temu kuchnia nabiera urokliwego charakteru, kojarzącego się z domkiem na drzewie. W meblach, które wpisują się w nowoczesną stylistykę najczęściej stosuje się oryginalne gatunki drewna, nie zawsze są to te same co w przypadku tych tradycyjnych. Przeważnie są to jasne rodzaje drewna lub bardzo ciemne. Najczęściej spotykane są dwie tendencje – resztę wyposażenia dopasowuje się do odcienia drewna lub też na zasadzie kontrastu – jasne meble oraz czarny blat. Ciekawym rozwiązaniem, często spotykanym w nowoczesnych kuchniach z prawdziwego zdarzenia jest zestawianie drewna z innymi, pozornie niepasującymi materiałami, takimi jak cegła, metal, szkło lub beton. Stwarza to klimat prawdziwego loftu.

Oryginalną opcją są drewniane meble pomalowane na nietypowy kolor, np. szary, co doskonale pasuje do sterylnego i naturalnego wnętrza w stylu skandynawskim. Drewniane meble kuchenne to doskonały kompromis dla osób, które jednocześnie cenią sobie naturę oraz nowoczesność.

Tyszanie w nowoczesnych kuchniach<< >>Maszynowe kładzenie tynków cementowo-wapiennych oszczędzi czas

O Autorze : Filip Wieczorek