Dobre farby do malowania mebli

Kiedy meble wydadzą nam się już przestarzałe lub nieatrakcyjne, wcale nie trzeba ich wyrzucać. Zamiast kupowania nowych elementów wyposażenia, warto rozważyć ich odnowienie. Wystarczą dobre farby, papier ścierny i pomysł, aby przywrócić starym szafom, regałom, krzesłom i stołom nowy blask.

Malowanie mebli na jednolity kolor

farba do malowania mebliCzęsto pojawia się jednak problem, jakie farby wybrać, aby spełniły one wszystkie nasze oczekiwania. Z problemem tym borykają się szczególnie te osoby, które pierwszy raz podejmują się realizacji tego typu zadań. Podczas wyboru farby warto zastanowić się, jaki efekt chcemy uzyskać. Jeśli zależy nam na pomalowaniu mebli w sposób jednolity, powinniśmy zastosować inne produkty niż w przypadku tworzenia czegoś w stylu vintage. W ofercie producentów jest wiele typów emulsji, przez co koniecznie należy zwrócić uwagę, jakie jest ich zastosowanie. Kiedy już zdecydujemy się na to, w jaki sposób mają być wykończone poddawane renowacji meble, wtedy warto przejść do etapu drugiego i zastanowić się nad dopasowaniem odpowiednich barw. Oprócz tych naturalnych – czyli odcieni brązów – dużym zainteresowaniem cieszą się barwy pastelowe.

farba do malowania mebliSpecjalistyczna farba do malowania mebli w kolorze błękitnym, turkusowym czy pudrowego różu to doskonały wybór, jeśli chcemy stworzyć wnętrza jasne i przytulne. Ze względu na to, że większość mebli wykonanych jest z drewna lub płyt meblarskich, wybrane emulsje powinny być przeznaczone do malowania tego typu powierzchni. Przed przystąpieniem do działania elementy warto odpowiednio przygotować. Wystarczy użyć papieru ściernego i zetrzeć wierzchnią warstwę starego lakieru. Zabieg ten ma na celu poprawę przyczepności nowej farby do podłoża. Dzięki temu malowanie będzie o wiele prostsze, a emulsja równomiernie rozłoży się na powierzchni mebla. Decydując się na zakup farb, warto zwrócić uwagę, by były one bezpieczne dla środowiska naturalnego oraz były dobrze kryjące. Druga cecha spowoduje, że wystarczą dwie warstwy emulsji, by stworzyć bardzo dokładną i jednolitą powłokę, a element prezentował się jak nowy. Farby można zamówić w internecie. Wiele firm zajmuje się dystrybucją emulsji przeznaczonych do malowania mebli. Oprócz tego, składając zamówienie, można dobrać różne akcesoria, niezbędne do wykonania renowacji.

Pędzle, woski dekoracyjne czy papier ścierny – to tylko niektóre z propozycji tego typu sklepów. Nierzadko w asortymencie znajdziemy również inne dodatki, takie jak utwardzacz do lakieru lub atramenty do tworzenia ciekawych dekoracji. Dzięki temu będziemy w stanie w domowych warunkach uzyskać dowolny efekt.

Elewacyjne rusztowania w dobrej cenie<< >>Odbojnice słupkowe w halach przemysłowych

O Autorze : Anna Jabłońska