Dlaczego warto zainwestować w profesjonalne pranie tapicerki meblowej?

Codzienne użytkowanie nie oszczędza tapicerki. Nawet jeśli nie siadamy na krzesłach czy kanapach w zabrudzonej odzieży, to wciąż ma ona kontakt z kurzem, czasem z brudem naniesionym przez zwierzęta, z plamami po jedzeniu i napojach, ze śladami po np. gumie do żucia. Czasem już po kilku miesiącach użytkowania widać na niej zabrudzenia, a po paru latach meble tracą na wyglądzie, są poszarzałe, nieraz poplamione, a włókna materiału straciły sprężystość. Do tego mogą dojść ślady po próbach samodzielnego czyszczenia, które niejednokrotnie kończy się wtarciem brudu głębiej, a do tego plamami po przemoczeniu materiału. A nawet jeśli praca się nam powiodła, to możliwe jest też, że… na meblu będą jaśniejsze placki tam, gdzie materiał jest czystszy, co również będzie się mocno rzucać w oczy. Jeśli dodamy do tego nieprzyjemny zapach pozostający po zwierzętach, zabrudzeniach i papierosowym dymie, otrzymujemy mebel, który wizualnie nadaje się tylko do wymiany w całości lub do kosztownej wymiany tapicerki.

pranie tapicerkiO ile samodzielne czyszczenie niewielkich plam ma sens tylko, gdy mebel jest względnie nowy i wyczyszczony materiał nie będzie się odznaczał na tle reszty tapicerki, to po kilku latach jedynym skutecznym rozwiązaniem będzie wyłącznie zatrudnienie firmy profesjonalnie zajmuje się praniem tapicerki.

Fachowe pranie tapicerki pozwala na:

  • dokładne usunięcie zabrudzeń i wywabienie plam,
  • usunięcie bakterii i pożywki, na której się namnażały,
  • usunięcie nieprzyjemnych zapachów.

wyprana tapicerkaDochodzi do tego fakt, że materiał tapicerki nie ulega uszkodzeniu w trakcie prania, a nawet odzyskuje swój oryginalny wygląd i sprężystość. Ważne jest też, że meble są jedynie lekko wilgotne, a nie przemoczone, więc po paru godzinach/jednym dniu nadają się do ponownego użytku, podczas gdy po niewprawnym praniu domowym sposobem schnięcie może się przeciągnąć do nawet tygodnia. Przemoczona gąbka to prosta droga do rozwoju pleśni czy gnicia drewnianych elementów. Jak widać, inwestycja w profesjonalne pranie mebli to nie tylko inwestycja w czystą tapicerkę, ale również troska o zachowanie całego mebla w dobrym stanie.

Rodzaje podnośników koszowych<< >>Jakie wybrać krzesła do jadalni?

O Autorze : Maja Nowak