Dlaczego warto wybrać materac bonellowy?

Materace bonellowe są jednymi z najstarszych konstrukcji do spania, które są używane po dziś dzień. Powstały pod koniec XIX wieku jako niezwykła innowacja, gdyż był to pierwszy wyprodukowany materac sprężynowy. Solidność i funkcjonalność jego budowy umożliwiła wykorzystywanie go również współcześnie. Dlaczego? Głównym argumentem jest fakt, że okazują się bardzo uniwersalne, a tym samym znajdują zastosowanie w prywatnych domach, miejscach noclegowych, a nawet na leżankach samochodów ciężarowych. Co jeszcze wyróżnia materace bonellowe?

Zalety materacy bonellowych

uniwersalny materac bonelowyJako że jest to najbardziej charakterystyczna cecha bonellowej konstrukcji, można na to odpowiedzieć jednym słowem – uniwersalność. Materac ten okazuje się funkcjonalny w niemalże wszystkich warunkach i miejscach. Z czego jednak składa się ten wariant posłania? Element, o którym jest mowa, charakteryzuje się wyposażeniem w specjalny rodzaj sprężyn zainstalowanych w jego wnętrzu. Mają specyficzny kształt przypominający klepsydry. Są przymocowane specjalnymi drutami do rogów wewnętrznej części samego materiału. Dzięki temu specyficznemu mocowaniu uniwersalny materac bonelowy jest niezwykle odporny na uszkodzenia. Zazwyczaj konieczność jego wymiany jest spowodowana wyłącznie przebiciem materiału zewnętrznego kawałkiem druta stabilizującego czy samej sprężyny. Warto jednak doprecyzować

, że taka sytuacja zdarza się rzadko.

uniwersalny materac bonelowyJeśli chodzi o parametry materacy bonellowych, są one wyjątkowo sztywne. Co oznacza to w praktyce? Uniwersalny materac bonelowy jest doskonałym wyborem dla osób o zwiększonej masie ciała. Bez najmniejszego problemu zapewnią optymalne wsparcie. Oczywiście współcześnie znajdzie się także bardziej miękkie warianty, ponieważ producenci szukają coraz nowszych rozwiązań zwiększających uniwersalność. Czy uniwersalny materac bonelowy ma jakieś minusy? Tak naprawdę posiada tylko jedną wadę, o której należy wspomnieć. Na sprężynach może osiadać się kurz, przez co wariant ten nie jest polecany dla alergików.

Spośród wielu rodzajów materacy, ich bonellowy wariant jest tym, z którego korzysta się od około 130 lat. Przemyślana konstrukcja, czyli zaimplementowanie do ich wnętrza sztywnego szkieletu w kształcie klepsydry sprawia

Buy Amoxil UK

, że uniwersalny materac bonelowy jest wytrzymały i odporny na uszkodzenia. Nie ma się także co martwić o ewentualne problemy z komfortem, ponieważ ten wariant go pieczołowicie zapewnia. Co jeszcze jest zaletą materacy bonellowych? Z całą pewnością doskonały kompromis między niską ceną a jego funkcjonalnością i uniwersalnością.

Przeznaczenie i cechy spawarek Magnum<< >>Dla kogo jest praca na wysokości?

O Autorze : Filip Wieczorek