Dlaczego plisy są tak popularne?

Wielu osobom zależy na zachowaniu możliwie jak największej prywatności

, w swoim własnym mieszkaniu. Dlatego też tak wiele osób, sięga po takie rozwiązania, jak rolety, czy też żaluzje. Mają jednak one tą jedną poważną wadę, że wymagają całkowitego zaciemnienia pomieszczenia.

Wysoka popularność plis okiennych

oknoDlatego też nie powinno dziwić, że coraz bardziej popularne stają się obecnie plisy. Jest to, z wielu różnych względów, bardzo dobra alternatywa dla rolet. Przede wszystkim, należy pamiętać o zupełnie innej konstrukcji, która wyróżnia się plisy na wymiar z łodzi. Zwijają się one w charakterystyczną harmonijkę, a nie w rulon, jak ma o miejsce w przypadku standardowych, materiałowych rolet. Co więcej, zakupując odpowiedniego rodzaju plisy, można zasłonić jedynie część okna i to nie tylko tą od góry. Plisy bowiem, umożliwiają na przykład zasłonięcie jedynie spodniej części okna, albo też jedynie tej środkowej. Wszystko dzięki temu, że po ich obydwu stronach znajdują się specjalne prowadnice, do których materiał plis jest umocowany. Korzystając więc z odpowiedniego ich rodzaju, na przykład plis montowanych do ramy okiennej, można osiągnąć opisywany efekt.

plisy okienneCo jednak jeszcze bardziej istotne, plisy umożliwiają osiągnięcie efektu całkowitego zaciemnienia pomieszczenia, oczywiście gdy zajdzie taka potrzeba. Ze względu na ich charakterystyczną konstrukcje, jest to jedyny rodzaj rolet, po którego bokach nie ma żadnych, nawet minimalnych prześwitów światła. Oczywiście, nie bez znaczenia jest także bardzo charakterystyczny, atrakcyjny wygląd plis, związany z ich budową przypominającą harmonijkę. w połączeniu z wieloma różnymi kolorami, w których rozwiązanie to jest obecnie dostępne powoduje to, że na ich zakup decyduje się coraz większa liczba osób. Dopasują się one do pomieszczeń, wykończonych zgodnie z założeniami różnych stylów, od minimalistycznych, po te bardziej nowoczesne. Pozwalają na to na przykład plisy w kolorze szarym, czy też białym, które doskonale wpasują się do wnętrz wykończonych w stylu skandynawskim. Co więcej, część z nich może mieć dodatkowe warstwy materiału, które pozwalają na jeszcze lepsze tłumienie światła.

W obecnym czasie coraz większej ilości osób zależy na skutecznym zasłanianiu okien w domu, mieszkaniu czy też w biurze. Ma to ogromne znaczenie nie tylko, biorąc pod uwagę kwestie zachowania prywatności. Ważne jest jednak, by wybierać takie rozwiązania, które nie wpływają negatywnie na ogólną stylistykę danego pomieszczenia. Umożliwiają to na przykład bardzo atrakcyjne pod względem stylistyki plisy.

Więcej informacji znajdziesz na stronie veodesign.pl!

Folia do biura na okna i przeszklenia - po co się ją stosuje?<< >>Jakie zastosowania mogą mieć kontenery?

O Autorze : Filip Wieczorek