Deski kompozytowe na taras

Obecnie obok tarasów drewnianych coraz większą popularnością cieszą się tarasy kompozytowe. Wykonywane są one ze specjalnych desek, które posiadają szereg zalet, dzięki czemu są lepsze od drewna, a wyglądają tak samo atrakcyjnie. Jak to możliwe?

Deska w dobrej cenie

deska tarasowa kompozytowa Deski kompozytowe tworzy się z połączenia w odpowiednich proporcjach mączki drzewnej oraz PCV, dzięki czemu taka deska swoim wyglądem naśladuje drewno, a parametrami technicznymi – tworzywo sztuczne. Jest więc wyjątkowo trwała oraz wytrzymała, co cenią sobie klienci. Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na deski kompozytowe na taras? Przemawia za nimi także ich cena. Z pewnością dla wielu klientów jest to kwestia istotna, a jak wiadomo deski z drewna litego potrafią kosztować naprawdę wiele. W dodatku o taras drewniany musimy dbać, regularnie go impregnując czy zabezpieczając innymi środkami, a to także wiąże się z dodatkowymi kosztami. Dlatego właśnie doskonałą alternatywę wobec drewna stanowi wytrzymała deska tarasowa kompozytowa – cena której jest o wiele niższa! Ponadto odchodzą nam koszty eksploatacji, ponieważ materiał ten nie wymaga konserwacji, wystarczy deski regularnie czyścić za pomocą wody pod ciśnieniem, z dodatkiem delikatnego detergentu.

deska tarasowa kompozytowa Deska kompozytowa nie gnije ani nie butwieje, jest odporna na niekorzystne czynniki atmosferyczne. Nawet zima nie wpływa na nią negatywnie i nie zachodzi konieczność odnawiania deski po tych mroźnych miesiącach. Ponadto w odróżnieniu od drewna, taka deska kompozytowa jest obojętna dla szkodników i insektów, które normalnie szkodzą drewnu. Jest to zatem kolejna zaleta. Mączka drzewna połączona z PCV jest także odporna na grzyby oraz pleśń. W przypadku pożaru – nie rozprzestrzenia ognia dalej. Bez wątpienia jest to naprawdę wiele zalet, dlatego niektórzy dziwią się, jak tak doskonały produkt może być dostępny w tak niskiej cenie! Tymczasem to proste, koszty produkcji nie są wysokie, dlatego producent nie musi sprzedawać towaru o wiele drożej. Warto zatem zastanowić się, czy zamiast wydawania pieniędzy na taras z desek drewnianych, nie lepiej zdecydować się na deski kompozytowe – zwłaszcza że pod względem wyglądu nie będą one niczym różnić się od swojej droższej alternatywy. Jeżeli zależy nam na oszczędności, nie ma sensu przepłacać.

Deski kompozytowe na taras są idealnym rozwiązaniem, z którego na pewno będziemy zadowoleni. Ponadto będą one prezentować się bardzo ładnie przez naprawdę długie lata – jeśli oczywiście będziemy je regularnie czyścić z zanieczyszczeń wynikających z eksploatacji.

Drewniane domki letniskowe<< >>Jakie rusztowanie wybrać?

O Autorze : Anna Jabłońska