Na czym polega i komu się przydaje home staging?

Nigdy nie ma się drugiej okazji, żeby zrobić dobre pierwsze wrażenie – temu nikt nie zaprzeczy. Dlatego zawsze należy się starać, żeby to wrażenie było jak najbardziej korzystne, ponieważ rzutuje ono na nasze przyszłe kontakty z konkretną osobą.

Home staging i sprzedaż mieszkania

home stagingMa to szczególne znaczenie w kontaktach biznesowych i wszelkiego typu usługach. Dotyczy to także wrażenia, jakie na potencjalnym kupującym robi wygląd nieruchomości, co realnie wpływa na jego opinię i chęć zakupu. Należy zatem, mając to na uwadze, dokładać wszelkich starań, aby to pierwsze wrażenia dotyczące sprzedawanej nieruchomości było maksymalnie korzystne. Pomaga w tym usługa, jaką jest home staging. Jak sama nazwa tej usługi wskazuje, dom staje się pewnego rodzaju sceną, dlatego należy zaplanować określone elementy wystroju, tak aby sprawiały odpowiednio dobre wrażenie i nie spowodowały negatywnego odbioru. Home staging bynajmniej nie polega na generalnym remoncie, raczej chodzi w nim o to, aby przygotować wnętrze do sprzedaży lub wynajmu przy jak najmniejszym nakładzie sił i kosztów. Nie trzeba do tego wcale wiele, zwykle wystarczają takie rzeczy jak zachowanie odpowiedniego porządku, usunięcie z widoku rzeczy osobistych, przestawienie mebli do ustawienia bardziej komfortowego czy dodanie przedmiotów, które uzupełnią lub unowocześnią i ocieplą styl wnętrza. Może być to dekoracyjna poduszka, puchaty dywanik, ładna narzuta, jakiś element dekoracyjny pokroju świec albo kwiatów.

home stagingCzasem konieczne będzie przemalowanie ścian lub położenie innej tapety – kolorystyka i wzory na ścianach mają bardzo duże znaczenie dla tego, jak wnętrze zostanie odebrane przez osoby zainteresowane kupnem i wynajmem. Niemodny, źle dobrany kolor albo brudne ściany nigdy nie pomagają w tworzeniu dobrego wrażenia. Osoby pragnące zmienić coś we wnętrzu oferowany do sprzedaży lub wynajmu nie zawsze zdają sobie sprawę, dlaczego odzywa się do nich tak mało zainteresowanych osób. Tymczasem wystarczy naprawdę niewiele, aby wnętrze przeszło pozytywną metamorfozę, zostało odświeżone i wyglądało modnie oraz korzystnie. Przy niewielkim wkładzie finansowym można nie tylko znaleźć szersze grono chętnych, ale także podbić cenę nieruchomości o przynajmniej kilka procent. Home staging jest więc usługą bardzo korzystną i wartą uwagi dla każdego, kto chce wystawić nieruchomość na sprzedaż.

Wystarczy kilka drobnych zmian i tricków, aby uzyskać naprawdę dobry i korzystny efekt. Nic więc dziwnego, że usługa ta zyskuje na popularności, a świadczą ją przede wszystkim osoby zajmujące się zawodowo projektowaniem wnętrz.

Czym jest cynkowanie?<< >>Ogrody z kostką brukową

O Autorze : Anna Jabłońska