Czym jeszcze poza projektowaniem wnętrz zajmuje się architekt?

Pierwsze co przychodzi nam do głowy, kiedy myślimy o architektach wnętrz to po prostu ładnie wyglądające pomieszczenie. Oczywiście dla każdego ładny oznacza coś innego. Dlatego zawód architekta nie jest wcale taki łatwy.

Projektowanie wnętrz to nie tylko łączenie kolorów

projektowanie wnętrzPrzede wszystkim każdy architekt wnętrz musi w odpowiedni stylistycznie sposób, dostosować wystrój wnętrza do wymagań postanowionych przez klienta. Musi być również przy tym bardzo dyplomatyczny i nie może powiedzieć wprost, że koncepcja jaką ma nasz klient, do niczego się nie nadaje. Można zatem powiedzieć, że dobry architekt jest również trochę psychologiem. Przede wszystkim musi połączyć ze sobą naprawdę wiele elementów, które pozornie mogą do siebie nie pasować. Jak to robi? Przede wszystkim stawiając właśnie na niekonwencjonalne połączenia i kolorów i faktur. Projektowanie wnętrz, nie tylko w dużych miastach typu Szczecin, to już dzisiaj nie tylko ładne połączenia kolorów. Zakłada również zastosowanie różnych faktur, a rozwiązania te co raz częściej przestają być standardowe i asekuracyjne. Wystrój zaproponowany przez architekta oczywiście jest spójny i wyraża jednakowy charakter, jednak często wybierane są również rozwiązania kontrowersyjne. Które albo w sobie rozkochają, albo wywołają zniesmaczenie. Architektura wnętrz jest zatem można powiedzieć dziedziną interdyscyplinarną. Dlaczego?

Ma za zadanie połączyć odpowiednie układy konstrukcyjne z dobranymi do nich elementami o zakładanych cechach funkcjonalnych. Wszystko razem musi spełniać oczekiwania estetyczne klienta i ogólnie nadawać pewnego stylu całemu pomieszczeniu.

Najczęściej wybierane projekty domów - architekt Białystok<< >>Balustrady, bramy i ogrodzenia metalowe hitem na rynku

O Autorze : Anna Jabłońska