Czy warto wybrać drewniane panele podłogowe?

Drewniana podłoga coraz częściej staje się nieodłącznym elementem wnętrza budynku. Współcześni architekci i dekoratorzy wnętrz zazwyczaj doradzają wybór paneli. Dzieje się tak z różnych powodów. Deska podłogowa cechuje się nie tylko wyjątkowym wyglądem, ale również niezwykłą funkcjonalnością.

Deska podłogowa w wielu wzorach

producent deski podłogowejNa polskim rynku dostępne są dziesiątki, różnego rodzaju wzorów i kolorów podłóg. Obecnie wykonywane podłogi z drewna są odporne na uszkodzenia mechaniczne, a przy tym ich cena nie jest zawyżana. Ogromna różnorodność produktów pozwoli dostosować podłogę dla nawet najbardziej wymagających odbiorców. Na rynku dostępne są między innymi postarzałe deski podłogowe, deski warstwowe oraz podłogi dębowe. Te pierwsze charakteryzują się niepowtarzalnym, klimatycznym wyglądem. Idealnie sprawdzą się do wnętrz budynków renesansowych lub o przeznaczeniu rekonstrukcyjnym. W ich przypadku najczęściej to klient decyduje o tym, czy deska ma być ręcznie postarzana, szczotkowana, lakierowana, czy surowa do szlifu. Deski warstwowe to świetny wybór dla osób ceniących sobie elegancki wystrój wnętrz, łatwość w montażu, czy możliwość zamontowania ogrzewania podłogowego. Producenci mogą zaoferować zakup ich w wariancie lakierowanym, olejowanym lub surowym.

producent deski podłogowejPodłogi wykonane z desek dębowych są bardzo wytrzymałe, łatwe w pielęgnowaniu, a przy tym zachowują ponadczasowy wygląd. Osoby, które planują wykończyć swój dom lub mieszkanie przy pomocy drewnianych paneli podłogowych, koniecznie powinni udać się do zakładu zajmującego się produkcją paneli. Fachowy producent deski podłogowej nie tylko doradzi przy wyborze, ale również przedstawi dziesiątki interesujących wzorów. Kilku producentów z chęcią dopasuje najodpowiedniejsze panele do zamontowanych już drzwi, czy okien. Dzięki temu wnętrze budynku zachowa swój niepowtarzalny wygląd, a odwiedzającym go gościom z pewnością się spodoba. Drewniane panele podłogowe to inwestycja, która wymaga indywidualnego podejścia. Zamontowanie deski niesie za sobą wiele korzyści, takich jak ładny wygląd, wysoka wytrzymałość, czy łatwość pielęgnacji. Z uwagi na ogromny wybór różnego rodzaju wzorów, kolorów i typów podłóg, każdy jest w stanie znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.

Takimi typami podłóg można wzbogacić wnętrze renesansowego domu, prestiżowej willi, czy mieszkania. W przypadku kłopotu z doborem najodpowiedniejszego produktu, wielu producentów oferuje swoją pomoc. Doradzają, podpowiadają, wyceniają, a czasem nawet kompletują podłogi z całym wystrojem wnętrz.

Panele z winylu do łazienki<< >>Czy panele słoneczne są opłacalne dla firm?

O Autorze : Anna Jabłońska