Co trzeba wiedzieć o halach namiotowych?

Coraz większa rzesza przedsiębiorców porzuca budowanie murowanych obiektów na rzecz ich alternatyw. Wiadomo, że magazyn, fabryka, czy hala z cegieł lub pustaków będzie solidna i trwała, jednak wysokie koszty realizacji inwestycji, jak również czas potrzebny na budowę działają bardzo zniechęcająco.

Hale namiotowe w wielu wariantach

producent hal namiotowychDlatego też sporą popularnością cieszą się obecnie hale namiotowe. Każdy sprawdzony producent hal namiotowych będzie oferował przynajmniej kilka wariantów, dopasowanych do potrzeb zamawiającego. Podstawą takiej hali są stalowe prefabrykaty, stawianych w betonowych fundamentach. To zapewnia stabilność oraz trwałość konstrukcji. Stal nie będzie rdzewieć, odkształcać się, jest odporna na uszkodzenia typu mechanicznego. Nie potrzeba zatem konserwacji, nie trzeba się bać o to, że po kilku latach konstrukcja będzie do wymiany. Często stal jest cynkowana ogniowo lub też malowana farbami antykorozyjnymi, co dodatkowo zwiększa ich trwałość. Następnym krokiem jest obłożenie stalowej konstrukcji plandeką wykonaną z PCV. Jest ono grube, niepalne, można na nim umieścić logo czy nazwę firmy, dzięki czemu całość będzie z daleka widoczna i klienci łatwiej trafią w konkretne miejsce.

producent hal namiotowychPlandeka jest odporna na działanie czynników atmosferycznych, nie będzie się odbarwiać przez promieniowanie ultrafioletowe, wiatr, deszcz czy śnieg też nie naruszą jej struktury. PCV łatwo się czyści, nie widać na nim zacieków, zmiany temperatur także nie zagrażają plandece. Sprawdzi się zarówno nad morzem, jak i w górach, gdzie w zimie temperatura jest najniższa w całym kraju. Jeśli chodzi o wejście do hali namiotowej to producenci proponują tutaj bramy rolowane różnej szerokości, w hali można też montować okna oraz świetliki dachowe. To zapewni stały dostęp światła słonecznego do hali i zmniejszy rachunki za oświetlenie światłem sztucznym. W jakich przypadkach sprawdzą się hale namiotowe? Najczęściej są one wykorzystywane jako magazyny lub też jako miejsca handlowe, gdzie potrzebna jest duża powierzchnia na wielkogabarytowe rzeczy. Są to na przykład sklepy budowlane czy ogrodnicze. Jednak mogą służyć też jako małe hale produkcyjne, a nawet jako swoistego rodzaju garaż na małe pojazdy, na przykład wózki widłowe.

Jak widać dobrze jest się rozejrzeć za dobrym producentem hal namiotowych, ponieważ posiadają one szereg korzyści których nie powinno się lekceważyć. Hale lekkie, ale odporne, szybkie w postawieniu ale trwałe, łatwe w montażu ale dobrze wyglądające. Hale namiotowe to najkorzystniejszy wybór.

Jaki piec gazowy wybrać?<< >>Powstawanie destruktu asfaltowego – popularnego utwardzacza dróg

O Autorze : Anna Jabłońska