Buty robocze – jakie powinny być?

Zajmując się tematyką bezpieczeństwa i higieny pracy nie można pominąć tematu odzieży roboczej. Kombinezony, kurtki, czy maski to niezbędne elementy wyposażenia każdego pracownika. Wiele osób zapomina jednak o ochronie nóg. Do pracy przychodzą w butach sportowych lub trampkach, które co prawda są bardzo wygodne, ale nie zabezpieczają naszych stóp przez wypadkami.

Buty robocze odporne na uszkodzenia

buty robocze cofraPracując na budowie, w fabryce czy w hurtowni odczynników chemicznych mamy do czynienia z ciężkimi, ostrymi czy żrącymi produktami. Nawet trzymając je w antypoślizgowych rękawicach można je upuścić, a one spadną najprawdopodobniej na nasze stopy lub blisko nich. Co możemy zrobić, żeby zapobiec takim wypadkom? Z pewnością należy zainwestować w dobrej jakości buty robocze firmy Cofra. Takie buty bez wątpienia muszą mieć mocną podeszwę. Jest ona grubsza niż podeszwa w zwykłych butach. Musi być ona odporna na działanie przedmiotów leżących na ziemi, takich jak gwoździe czy inne ostre elementy. Jeśli na nie nadepniemy to w butach roboczych to utkną one w podeszwie i nie zranią naszej stopy. Buty Cofra są także dobrze zabezpieczone od góry, szczególnie przy stronie palców. Tam wzmocnienie jest szczególnie dobrze wykonane. Dzięki zastosowaniu sztywniejszego materiału nasza stopa będzie chroniona w bucie przed spadającymi przedmiotami. Końcówka buta jest wzmacniana, żeby przypadkowe uderzenie stopą nie było dla nas dotkliwe.

buty robocze cofraButy robocze muszą być odporne na uszkodzenia, jednak nowoczesna technologia pozwala na na wykonanie ich z miękkich i przyjemnych w dotyku materiału. Środek butów Cofra jest wykonany z chłonnego i przepuszczającego powietrze materiału, dzięki czemu stopa się nie poci, jak również wzmaga to komfort cieplny. But musi być wygodny do chodzenia, a podeszwa powinna być zarówno nie zbyt sztywna, jak i antypoślizgowa. Zbyt miękki but nie chroniłby dobrze stopy, natomiast zbyt sztywny byłyby nieprzyjemny w użytkowaniu. Buty robocze najczęściej są to buty wiązane, ponieważ to zapewnia możliwość regulacji i dopasowanie buta, jak również sznurówki są trwalsze i mniej zawodne niż na przykład rzepy, które często się odpinają. Odpięte buty w trakcie pracy stanowią zagrożenie, bo możemy się potknąć, czy też mogą nam one zlecieć ze stopy. Mocne sznurówki minimalizują to ryzyko, a ponadto można je wymienić na nowe w razie przetarcia lub przecięcia.

Reasumując, dobre buty robocze dobrze chronią stopy przez uszkodzeniem, posiadają przyczepną i wzmacnianą podeszwę, są wiązane na sznurówki, jak również ich wyściółka jest przyjemna w dotyku.

Remonty i łazienka<< >>Rolety, plisy, czy żaluzje?

O Autorze : Anna Jabłońska